Jak żyć dłużej, czyli siła udanego związku

Według badań osoby będące w związku żyją dłużej niż osoby samotne. Internetowe portale towarzyskie mają się świetnie. Większość z nas chce być w związku. Początek bywa łatwy, prosty i przyjemny, a komplikacje zaczynają się później.

W internecie jest ogromna liczba artykułów poświęconych relacjom damsko-męskim. Są tam informacje o tym, jak je pielęgnować, jak przywrócić magię, jak się mądrze kłócić i kiedy warto rozważyć rozstanie. Jednak dla każdego człowieka udany związek może znaczyć zupełnie coś innego. Przepis na idealny związek nie istnieje, ale jest kilka kwestii, na które warto zwracać uwagę.

Drobnostki każdego dnia

Prawda jest tak, że ludzkie życie składa się w większości z podobnych dni i wykonywania tych samych czynności. Chodzimy do pracy, robimy zakupy, mamy obowiązki rodzinne lub staramy się realizować swoje hobby. Koncentrując się na celu, często zapominamy o najbliższych, uczuciach i pielęgnacji drobnych rytuałów. Miłym gestem jest przyniesienie drugiej osobie ulubionej kawy czy herbaty do łóżka. Można ją wyręczyć w domowych obowiązkach, zrobić zakupy czy kupić ulubione ciastko w kawiarni. Małe gesty wykonywane regularnie są oznaką zaangażowania. Oczywiście miło jest dostać duży prezent czy wyjechać na egzotyczne wakacje. Jednak nic nie zastąpi radości z małych rzeczy. To piękny sposób na okazanie uczuć i podtrzymanie głębokiej relacji.

Sprawdź, jakie są metody skutecznego uwodzenia na stronie uwodzenie.org

http://www.uwodzenie.org/

Rozmowa – moc prostych rozwiązań

Gesty są niesamowicie ważne, ale nie można zapominać o jednym, najprostszym rozwiązaniu. Czasem zwykła rozmowa może rozwiązać wiele kwestii, które budziły liczne nieporozumienia. Obie strony powinny wysłuchać swoich argumentów. Ważne jest, by nie oceniać partnera. Zwracajmy uwagę na słowa oraz ton wypowiedzi. Prawidłowa komunikacja to podstawa każdego trwałej relacji damsko-męskiej. Wszystkie kwestie trzeba wyjaśniać na bieżąco. Gromadzenie w sobie negatywnych emocji nie służy dobrze ani związkowi ani naszej psychice. Wspólnie spędzany czas jest zbyt cenny, by tracić go na domysły i zgrzyty.

Niedoceniana wartość kompromisu

Każdy związek ma swoje lepsze i gorsze czasy. To całkowicie normalne i wcale nie musi oznaczać prostej drogi do rozstania. Różnimy się od siebie, przeżywamy konflikty i kłócimy. To truizm, ale czasem pójście na kompromis jest najlepszym wyjściem z sytuacji. Udowadnianie swojej racji za wszelką cenę przez nie wiadomo jak długi czas jest męczące, frustrujące i w efekcie nie pomaga żadnej ze stron. Trzeba umieć się godzić oraz wiedzieć, kiedy warto odpuścić. Kompromis to nie jest poddanie się, tylko podejmowanie racjonalnych decyzji na podstawie okoliczności danej sytuacji. Po latach będziemy wspominać wiele wspólnych, radosnych chwil, a nie te, w których udało nam się udowodnić swoją rację po kilku tygodniach przekonywania.

Każdy związek jest inny, dlatego nie wszystkie rady odnoszą ten sam rezultat w każdym przypadku. Gdyby to było takie proste, to w poradniach terapeutów nie byłyby potrzebne poczekalnie. Szczerość, intuicja i wytrwałość – te cechy przydadzą się na każdym etapie związku. Jego przyszłość leży w naszych rękach.