Chorwacja w zasięgu Twoich żeglarskich marzeń

Czarter jachtów w Chorwacji od lat cieszy się wielkim powodzeniem, ponieważ Chorwaci dbają o to, aby siatka miejsc, gdzie można wynajmować jachty, była gęsta i rozsiana po całym kraju. Wymarzony jacht można znaleźć zarówno w Dalmacji, jak i w Istrii czy na południowym lub północnym Adriatyku. Nic dziwnego, że żeglarze wybierają właśnie to małe, chociaż przepiękne państwo jako cel swoich wypraw. Oprócz wiatru w żaglach i niekończących się przygód, można liczyć na to, że Chorwacja zaskoczy nas swoją nieprzewidywalnością. Jest to możliwe dzięki stosunkowo dużej dziewiczości przyrody. Ludzie osiedli na zaledwie 45 wyspach z tysiąca wysp w ogóle, a oprócz miejsc historycznych można podziwiać zachwycającą przyrodę – ustanowiono w Chorwacji 11 parków krajobrazowych czy 8 parków narodowych. Żeglarze dzięki jachtom mogą odkryć mniej znaną, ale równie zapierającą dech w piersiach twarz chorwackiego raju.

Co trzeba wiedzieć o wynajmie jachtu?

Jeśli nie posiadasz ważnego patentu żeglarskiego ani świadectwa radiooperatora, zawsze możesz wynająć osobę sterującą Twoim jachtem, tzw. skippera, za którego pracę trzeba będzie wnieść dodatkową opłatę. Armatorzy wymagają niekiedy, żeby komplet kopii dokumentów, poświadczających uprawnienia do sterowania jachtem został wysłany z odpowiednim wyprzedzeniem i dokładną listą pasażerów, którzy będą nam towarzyszyć. Inną ważną informacją jest to, że jachty podlegają kaucji  w wysokości określanej przez firmę. Kaucja ulega zwrotowi, jeśli jacht wraca do armatora w nienaruszonym stanie.

Kliknij w link i zobacz jak wygląda profesjonalny czarter jachtów Chorwacja w konkurencyjnej cenie!

Morska przygoda w Chorwacji, warunki atmosferyczne

Zwykle przyjmuje się okres rozpoczęcia i końca sezonu żeglarskiego od maja do października, a nawet połowy listopada. Czarter jachtów odbywa się przeważnie od soboty do soboty, ale armatorzy również są elastyczni i starają się dopasować grafik do indywidualnych potrzeb klienta. Klimat tylko sprzyja żeglarzom, szczególnie żeglarzom z małym doświadczeniem, ponieważ nawet wiatry w Chorwacji nie są uciążliwe, te letnie należą do grupy wiatrów umiarkowanych. Można urządzić sobie na morzu małe kąpielisko, jeśli jacht jest wyposażony w platformę kąpielową na rufie, ponieważ temperatura wody potrafi osiągać 25°C. Należy też zwrócić uwagę na to, że najpopularniejszym miesiącem do żeglugi w Chorwacji jest wrzesień, kiedy woda w morzu jest cieplejsza od tej z początku wiosny.

Wyposażenie jachtu

Jachty różnią się między sobą wyposażeniem, należy przy wynajmie zwracać uwagę na ilość łazienek i kabin, dostępność internetu lub napęd do pontonu. Przy wyborze należy patrzeć również na długość jachtu i jego rocznik.